Sort by

Andy has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Buck Privates

Buck Privates

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Night in the Tropics

One Night in the Tropics

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mrs. Santa Claus

Mrs. Santa Claus

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spookies

Spookies

1986
×
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Butchers

Butchers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You're Not Alone

You're Not Alone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inventing David Geffen

Inventing David Geffen

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Odds

The Odds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Cat

The Black Cat

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
SampleThis

SampleThis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardian Angel

Guardian Angel

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry