• Cruella

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • Shoplifters

  • Deadpool 2

    ½

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Coco

    ★★

  • The Big Bad Fox and Other Tales

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Sing

    ½

  • La La Land

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

    ½

  • The Salesman

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Keanu

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ted 2

    ★½

  • Inside Out

    ★★½

  • Home

    ★★

  • Crazy Rook

    ★★

  • Shaun the Sheep Movie

  • Interstellar

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ½

  • Wild Tales

    ★★★

  • The Giver

    ★★½

  • Lucy

    ★½

  • Maleficent

    ★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★½

  • Camp X-Ray

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Enemy

    ★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★½

  • Me and You

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Ted

    ★★

  • Brave

    ★★★

  • Amour

    ★★★

  • The Dictator

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★

  • In Time

    ★★½

  • Hugo

    ★★★★

  • The Help

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Monte Carlo

    ½