Emad has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Edit this entry