RSS feed for Marina
  • Archive

  • Onward

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • A Fall From Grace

    ★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Thunderbird

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Big Fur

    ★★★½

  • The Specials

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Speed of Life

    ★★★

  • Red Snow

    ★★½

  • Killer Queen

  • 1986

    ★★★

  • The World Is Bright

    ★★★★

  • Inherit the Viper

    ★★★

  • Animation Outlaws

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Country Music

    ★★★★½

  • Ordinary Love

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • White Lie

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Black Conflux

    ★★★½

  • Raf

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Castle in the Ground

    ★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • The Painted Bird

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • The Kingmaker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★½