RSS feed for Marina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only

Only

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Archive

Archive

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Premature

Premature

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman Who Loves Giraffes

The Woman Who Loves Giraffes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Fall From Grace

A Fall From Grace

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Wedding

A Simple Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Fur

Big Fur

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1986

1986

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherit the Viper

Inherit the Viper

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
ABBA: The Movie

ABBA: The Movie

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speed of Life

Speed of Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry