RSS feed for Marina

Marina has logged 152 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hyperlight

Hyperlight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Custody

Custody

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Untogether

Untogether

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Les Salopes, or the Naturally Wanton Pleasure of Skin

Les Salopes, or the Naturally Wanton Pleasure of Skin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Money

Dark Money

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What Haunts Us

What Haunts Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Ballet

Bloody Ballet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Is Democracy?

What Is Democracy?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Science Fair

Science Fair

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In My Room

In My Room

×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seder-Masochism

Seder-Masochism

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parallel

Parallel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Splinters

Splinters

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Level 16

Level 16

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry