RSS feed for Marina

Marina has logged 195 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hala

Hala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Country Music

Country Music

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Immortal

Immortal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shooting the Mafia

Shooting the Mafia

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Woman

American Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scandalous

Scandalous

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Framing John DeLorean

Framing John DeLorean

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
What She Said: The Art of Pauline Kael

What She Said: The Art of Pauline Kael

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Clifton Hill

Clifton Hill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trust Machine: The Story of Blockchain

Trust Machine: The Story of Blockchain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halston

Halston

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer Queen

Killer Queen

2019
×
Read the review Edit this entry