• Jackass 4.5

  • The Garden by the Sea

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • A Gentle Soul

  • Light Years

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Nonsense

  • Glass for Vision

  • Self-Portrait

  • Embers

  • Light Cemetery

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • But Why?

  • Mad God

    ★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Worlds

    ★★★★½

  • Industrial 16

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • From Bakersfield to Mojave

    ★★★

  • Save Ralph

  • Boys Beware

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Artifice

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Nature Symphony

  • AS WAS THE SKY, SO IS NOW THE TREES

  • [tree]

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Long Toast

    ★★½

  • Mister Green