Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daughter

Daughter

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
07
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry