RSS feed for Cameron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight: The Ballad of the N Word

The Dark Knight: The Ballad of the N Word

×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
400 Days

400 Days

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rare Exports

Rare Exports

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Children

The Children

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wicked

The Wicked

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Axiom

The Axiom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gracefield Incident

The Gracefield Incident

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead in Tombstone

Dead in Tombstone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Billy the Kid Versus Dracula

Billy the Kid Versus Dracula

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Winterskin

Winterskin

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Warrior's Way

The Warrior's Way

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shadows

The Shadows

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Feast III: The Happy Finish

Feast III: The Happy Finish

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
Feast II: Sloppy Seconds

Feast II: Sloppy Seconds

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Feast

Feast

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Feeding Grounds

Feeding Grounds

2006
×
½
Edit this entry  
05
Backwoods

Backwoods

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Predator

Blood Predator

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Netherworld

Netherworld

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Living in Peril

Living in Peril

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Possession of Michael D.

The Possession of Michael D.

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Asylum

Asylum

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark

The Dark

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Spirits

Dark Spirits

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadgirl

Deadgirl

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gags The Clown

Gags The Clown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clownado

Clownado

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry