• Awake

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Holidate

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Sightless

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • The Half of It

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Late Night

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Polaroid

    ★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★