Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★½
Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eli

Eli

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★½
Edit this entry  
04
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★½
Edit this entry  
02
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Edit this entry  
02
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry