Sofie has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Holidate

Holidate

2020
×
½
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★½
Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Focus

Focus

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
06
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Edit this entry  
26
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★½
Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★½
Edit this entry  
05
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry