Sort by
  • Monica, O My Darling

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★★

  • Chup

  • The Banshees of Inisherin

  • Laal Singh Chaddha

  • Prey

  • Fourth of July

  • Vikram

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Falcon Lake

  • Cairo Conspiracy

  • Armageddon Time

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

  • RRR

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Gehraiyaan

  • Mahaan

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • The Green Knight

  • Titane

  • RK/RKAY

  • Nobody

  • The Disciple

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Us

  • Sonchiriya

    ★★★★

  • Vice

  • mid90s

    ★★½

  • American Dharma

    ★★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Stree

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★★

  • Raazi

    ★★★½

  • Hereditary

  • Qarib Qarib Singlle

  • Daddy

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Wailing

  • Kapoor & Sons

  • 10 Cloverfield Lane

  • The Love Witch

  • The Hateful Eight

    ★½

  • Hotel Transylvania 2

  • Masaan

    ★★★★

  • Badlapur

    ★★★★

  • The Witch

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Prometheus

    ★★★★

  • A Royal Affair

    ★★½

  • The Guard

  • House of Tolerance

  • Nainsukh

    ★★★★