Sort by

Danny has logged 673 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
Read prior review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★½
Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★
Edit this entry  
09
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Edit this entry  
04
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry