Danny has logged 56 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
iBoy

iBoy

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lion

Lion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Disorder

Disorder

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lockout

Lockout

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Joe Dirt 2: Beautiful Loser

Joe Dirt 2: Beautiful Loser

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Max Steel

Max Steel

2016
×
½
Edit this entry  
03
Dance Flick

Dance Flick

2009
×
Edit this entry