Sort by

Danny has logged 62 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
½
Read prior review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Post

The Post

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Shrooms

Shrooms

2007
×
Edit this entry  
19
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Jungle

Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Last Face

The Last Face

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ambré

Ambré

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★
Edit this entry  
08
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry