Patrick J. Smith has logged 34 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tau

Tau

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Teeth

Teeth

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Anonymous 616

Anonymous 616

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Running Man

The Running Man

1987
×
★½
Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Boy

Billy Boy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostland

Ghostland

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry