• The Woman in Black

  • Children of the Corn

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Slaxx

  • Kate

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Observe and Report

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½