• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • F9

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Greenland

  • Artemis Fowl

    ½

  • Extraction

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½