• The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • Hacked

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Woodstock

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Notes from Melanie

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Antrum

    ★★

  • Stretch Marks

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½