• Fall

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

  • The Reef: Stalked

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Joyride

    ★½

  • Revealer

    ★★

  • In Her Name

    ★★★

  • Roving Woman

    ★★★½

  • Attachment

    ★★★½

  • Peace in the Valley

    ★★★★

  • Breaking the Ice

    ★★★

  • A Wounded Fawn

    ★★½

  • You Can Live Forever

    ★★★½

  • The Visitor

    ★★★½

  • Family Dinner

    ★★★½

  • Wes Schlagenhauf Is Dying

  • Blaze

    ★★½

  • The Integrity of Joseph Chambers

    ★★★½

  • Rounding

    ★★★

  • There Are No Saints

    ★★

  • Elvis

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★

  • Moloch

    ★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Children of Sin

    ★★½

  • Virus:32

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★★

  • The Twin

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Night's End

    ★★

  • Morbius

    ★½

  • Umma

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • It Is in Us All

    ★★★

  • Gone in the Night

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Jethica

    ★★½

  • Spin Me Round

    ★★★

  • Soft & Quiet

    ★★★½

  • Raquel 1:1

    ★★★

  • The Cellar

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Deadstream

    ★½

  • Sissy

    ★★★½

  • Ashgrove

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • We Might As Well Be Dead

    ★★★½

  • They Live in The Grey

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Slapface

    ★★★

  • Moonfall

  • Girl Picture

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Something in the Dirt

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★★★