Sort by

TheMummy1999Fan has logged 47 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Becoming Bond

Becoming Bond

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lucky

Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porto

Porto

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Disgraced

Disgraced

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pornocracy: The New Sex Multinationals

Pornocracy: The New Sex Multinationals

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Ones

The Strange Ones

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hero

The Hero

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fits and Starts

Fits and Starts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry