Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Pigeon Tunnel

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Loop Track

  • The Paragon

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Wham!

    ★★★½

  • River

    ★★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Only the River Flows

  • May December

    ★★★★★

  • Robot Dreams

    ★★★★

  • How to Have Sex

  • The New Boy

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Anselm

  • Tiger Stripes

  • Monster

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • A Storm Foretold

  • Air

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • 65

    ★★

  • Afire

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Inside

  • Disco Boy

  • Reality

  • Nolly

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Alan Partridge - Stratagem

    ★★★

  • Passages

    ★★★★

  • And the King Said, What a Fantastic Machine

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

  • Beyond Utopia

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Fremont

  • Cassandro

    ★★★½

  • Radical

  • You People

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • The Elephant Whisperers

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • The Sound of 007: Live from the Royal Albert Hall

  • Mister Organ

    ★★★

  • Patton Oswalt: We All Scream

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Carmen

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Lost King

    ★★★

  • No Bears