Sort by

Chris has logged 18 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
How to Make a Book with Steidl

How to Make a Book with Steidl

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
3 Hearts

3 Hearts

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before the Winter Chill

Before the Winter Chill

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse: World War I

Apocalypse: World War I

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gemma Bovery

Gemma Bovery

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Omar

Omar

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Name of My Daughter

In the Name of My Daughter

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bélier Family

The Bélier Family

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry