Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Director by Night

    ★★★½

  • Pickman's Model

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Black Adam

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hellraiser

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★

  • Prey

    ★★★★

  • Glorious

    ★★

  • Nope

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★★

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • The Lost City

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Meet Me in the Bathroom

  • Watcher

    ★★½

  • Master

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Halloween Kills

    ★½