Sort by

Dan has logged 28 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spine Tingler! The William Castle Story

Spine Tingler! The William Castle Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mama

Mama

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Greatest Movie Ever Sold

The Greatest Movie Ever Sold

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life 2.0

Life 2.0

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fetching Cody

Fetching Cody

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry