RSS feed for Patrick

Patrick has logged 151 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life and Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hallow

The Hallow

2015
×
Edit this entry  
23
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
Edit this entry  
20
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
18
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
Edit this entry  
17
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
Edit this entry  
16
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
14
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
14
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
Edit this entry  
14
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
Edit this entry  
13
Happy Hunting

Happy Hunting

2017
×
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
Edit this entry  
12
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
Edit this entry  
11
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
10
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
Edit this entry  
09
The Reef

The Reef

2010
×
Edit this entry  
08
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
Edit this entry