RSS feed for Patrick

Patrick has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Edit this entry  
06
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry