RSS feed for The Next Reel

The Next Reel has watched 14 music films.

  • Yesterday

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★

  • La Vie en Rose

    ★★★

  • Under the Cherry Moon

    ½

  • Pennies from Heaven

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Oliver!

    ★★★

  • Thoroughly Modern Millie

    ★★★★

  • The Sound of Music

    ★★★★★

  • Robin and the 7 Hoods

    ★★½

  • Ocean's Eleven

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★½