• Pungo: A Witch's Tale

    ½

  • A Karate Christmas Miracle

    ½

  • Santa Jaws

    ½

  • Mirai

    ½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★★½

  • Made In Abyss

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Lu Over the Wall

    ★★★★

  • Animals

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★½

  • Sharkenstein

    ½

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Interstellar Wars

    ½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • The Untamed

    ★★★½

  • The Wailing

  • Another Evil

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • April and the Extraordinary World

    ★★★★½

  • The Similars

    ★★★

  • High-Rise

    ★★★★

  • Phantom Boy

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Cosmos

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • The Brand New Testament

    ★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • The Survivalist

    ★★★

  • Don Verdean

    ★★★★

  • Ivy

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • The Borrowed Christmas

    ½

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • Wrong Cops

    ★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★

  • Patema Inverted

    ★★★★

  • The Young and Prodigious T.S. Spivet

    ★★★½

  • The Zero Theorem

    ★★★½

  • A Talking Pony!?!

    ½

  • Stonados

    ½

  • Coffee Town

    ★★★★

  • The Congress

    ★★★★

  • X-STRIA1

  • Moon Man

    ★★★★★

  • Santa's Summer House

    ½

  • Elf-Man

    ½

  • Before Before

  • The Catechism Cataclysm

    ★★★★★

  • Bucky Larson: Born to Be a Star

    ★★★★★

  • The Time Machine (I Found at a Yardsale)

    ½

  • The Skin I Live In

    ★★★½

  • 30 Minutes or Less

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

  • Take Shelter

    ★★★½

  • The Children of Green Knowe

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★★

  • The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

    ★★★★½

  • Welcome to the Space Show

    ★★★★★

  • Micmacs

    ★★★★

  • Homeless for the Holidays

    ½

  • Gentlemen Broncos

    ★★★½

  • The White Meadows

    ★★★★★

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★