Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Jacob Two-Two Meets the Hooded Fang

Jacob Two-Two Meets the Hooded Fang

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Age of Tomorrow

Age of Tomorrow

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Doogal

Doogal

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Coming Unglued

Coming Unglued

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
30
18 Year Old Virgin

18 Year Old Virgin

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Zombiez

Zombiez

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of Terror

Night of Terror

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Strata of the Image

Strata of the Image

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Imago

Imago

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Permutations and Combinations

Permutations and Combinations

1976
×
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Tracks

Ghost Tracks

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Skeptical Seventh Sun

Skeptical Seventh Sun

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Liebe 1

Liebe 1

1966
×
Read the review Edit this entry  
18
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Le Pont des Broignes

Le Pont des Broignes

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Machine-Men

The Machine-Men

1977
×
Read the review Edit this entry  
13
Masters of Geona

Masters of Geona

1992
×
Read the review Edit this entry  
12
Epitaf

Epitaf

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
In Passing - The Party

In Passing - The Party

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Karkalou

Karkalou

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
The Death Vendor

The Death Vendor

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Institute of The Dream

The Institute of The Dream

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Jam

Jam

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Mound

Mound

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Samadhi

Samadhi

1967
×
Read the review Edit this entry  
07
Dreams

Dreams

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Wishful Thinking

Wishful Thinking

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Dream

Dream

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Gong

Gong

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
Carlton Dekker

Carlton Dekker

1986
×
Read the review Edit this entry  
05
Reptisaurus

Reptisaurus

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The White Bird Marked with Black

The White Bird Marked with Black

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nayuta

Nayuta

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Innocence

Innocence

2004
×
Read the review Edit this entry  
02
Anna to the Infinite Power

Anna to the Infinite Power

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Draughtsman's Contract

The Draughtsman's Contract

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lathe of Heaven

The Lathe of Heaven

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sea Prince and the Fire Child

Sea Prince and the Fire Child

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Arete

Princess Arete

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Crack in the Floor

A Crack in the Floor

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Everyone Loves Mel

Everyone Loves Mel

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Crusher Joe

Crusher Joe

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The White Meadows

The White Meadows

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry