TheNinthHeart has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Romeo & Juliet: Sealed with a Kiss

Romeo & Juliet: Sealed with a Kiss

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Unusually Lucky Person

Unusually Lucky Person

2009
×
Edit this entry  
31
Unusually Lucky Person

Unusually Lucky Person

2009
×
Edit this entry  
31
Prince of the Dinosaurs

Prince of the Dinosaurs

2000
×
Edit this entry  
31
Tuvalu

Tuvalu

1999
×
Edit this entry  
31
Viy

Viy

1967
×
Edit this entry  
31
Spider's Web: A Pig's Tale

Spider's Web: A Pig's Tale

2006
×
½
Edit this entry  
30
Sea Prince and the Fire Child

Sea Prince and the Fire Child

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Solaris

Solaris

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Solaris

Solaris

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Medium

Medium

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolves of Willoughby Chase

The Wolves of Willoughby Chase

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shadows of Forgotten Ancestors

Shadows of Forgotten Ancestors

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Reincarnation of Peter Proud

The Reincarnation of Peter Proud

1975
×
Edit this entry  
27
Starlight

Starlight

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Kingdom of Crooked Mirrors

Kingdom of Crooked Mirrors

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
26
To The Stars By Hard Ways

To The Stars By Hard Ways

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Great Land of Small

The Great Land of Small

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anchor Zone

Anchor Zone

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Split

Split

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duck! The Carbine High Massacre

Duck! The Carbine High Massacre

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Rip Van Winkle

Rip Van Winkle

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Fever

Ghost Fever

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ninth Heart

The Ninth Heart

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry