Sort by

thenuke has logged 20 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hi, How Are You Daniel Johnston?

Hi, How Are You Daniel Johnston?

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry