Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Edit this entry