Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Medium

The Medium

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gloria

Gloria

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gold Seekers

The Gold Seekers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read prior review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cloudy Times

Cloudy Times

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry