RSS feed for Malik

Malik has watched 169 action films.

  • Mission: Impossible

    ★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★½

  • Batman Forever

    ★½

  • Braveheart

    ★★★½

  • Die Hard: With a Vengeance

    ★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • Die Hard 2

    ★★½

  • Total Recall

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★

  • Die Hard

    ★★★

  • RoboCop

    ★★★½

  • Predator

    ★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★½

  • Aliens

    ★★★★½

  • Top Gun

    ★★★

  • The Terminator

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★

  • Scarface

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Mad Max 2

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Mad Max

    ★★★½

  • Star Wars

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ★★★½