RSS feed for Malik

Malik has watched 121 thrillers.

  • John Wick

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Transcendence

    ★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

  • Out of the Furnace

    ★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★½

  • Riddick

    ★★

  • Prisoners

    ★★★

  • Gravity

    ★★★

  • World War Z

    ★½

  • The Purge

  • Fast & Furious 6

    ★★

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • G.I. Joe: Retaliation

  • The Conjuring

    ★★

  • A Good Day to Die Hard

    ★½

  • Jack Reacher

    ★½

  • Zero Dark Thirty

    ★★½

  • Skyfall

    ★★★½

  • Taken 2

    ★★

  • The Bourne Legacy

    ★★½

  • Total Recall

    ★★

  • Killing Them Softly

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Chronicle

    ★★½

  • The Grey

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • In Time

    ★½

  • You're Next

    ★½

  • Contagion

    ★★★

  • The Raid

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Green Lantern

    ½

  • Super 8

    ★★

  • Drive

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★

  • Insidious

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • The Expendables

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★

  • Drag Me to Hell

    ★★½

  • Quantum of Solace

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Taken

    ★★½

  • Cloverfield

    ★★½

  • I Am Legend

    ★★

  • The Bourne Ultimatum

    ★★★

  • Live Free or Die Hard

    ★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★

  • The Prestige

    ★★★

  • X-Men: The Last Stand

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Serenity

    ★★★½

  • War of the Worlds

    ★½

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★

  • Sin City

    ★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★½

  • National Treasure

    ★★★

  • The Bourne Supremacy

    ★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★½

  • The Machinist

    ★★★