RSS feed for Malik
  • Dredd

    ★★★

  • Spring Breakers

  • The Bourne Legacy

    ★★½

  • Total Recall

    ★★

  • Killing Them Softly

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Ted

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ½

  • Snow White and the Huntsman

    ★★

  • Men in Black 3

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Project X

    ½

  • Chronicle

    ★★½

  • Room 237

    ★★

  • The Grey

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • In Time

    ★½

  • 50/50

    ★★★

  • You're Next

    ★½

  • Contagion

    ★★★

  • The Raid

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ½

  • Green Lantern

    ½

  • Super 8

    ★★

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Thor

    ★★★

  • True Grit

    ★★★

  • TRON: Legacy

    ★★★

  • Tangled

    ★★½

  • 127 Hours

    ★★★

  • Troll Hunter

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Insidious

    ★★½

  • The King's Speech

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • The Expendables

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Kick-Ass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★

  • Avatar

    ★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★

  • 2012

  • Zombieland

    ★★★

  • District 9

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ½

  • The Hangover

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Up

    ★★★

  • Star Trek

    ★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★

  • Drag Me to Hell

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★