Stephen has logged 89 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jumper

Jumper

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sex Ed

Sex Ed

2014
×
★★
Edit this entry  
23
Elektra

Elektra

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Love Guru

The Love Guru

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Escort

The Escort

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man Up

Man Up

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hooking Up

Hooking Up

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
Read the review Edit this entry