Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
05
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
29
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★½
Edit this entry  
04
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
31
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
03
Heart of Stone

Heart of Stone

1950
×
★★★
Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
16
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Edit this entry  
29
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry