Sort by

TheOperator has logged 794 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On Memory

On Memory

2021
×
★½
Edit this entry  
31
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★½
Edit this entry  
31
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★
Edit this entry  
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
History of Ha

History of Ha

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Silent Night

Silent Night

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Me contro Te: Il film - Il mistero della scuola incantata

Me contro Te: Il film - Il mistero della scuola incantata

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Limbo

Limbo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★½
Edit this entry  
28
A Hero

A Hero

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Meaning of Life

The Meaning of Life

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
Lily and Jim

Lily and Jim

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
Genre

Genre

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
If It Ain't Broke

If It Ain't Broke

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Pathos Ethos Logos

Pathos Ethos Logos

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Come Here

Come Here

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Yaya & Lennie - The Walking Liberty

Yaya & Lennie - The Walking Liberty

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fan Dog

Fan Dog

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ascetic

Ascetic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knocking

Knocking

2021
×
★★
Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Skinwalker Ranch

Skinwalker Ranch

2013
×
★½
Edit this entry  
18
DV

DV

2013
×
Edit this entry  
18
Tricked

Tricked

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two

Two

2021
×
Edit this entry  
17
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
Business is Business

Business is Business

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
We Fuck Alone

We Fuck Alone

2006
×
★★
Edit this entry