Sort by

TheOperator has logged 89 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Re: Mind

Re: Mind

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Benilde or the Virgin Mother

Benilde or the Virgin Mother

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Jolly Blu

Jolly Blu

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Onne

Onne

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doggie Heaven (Woof!)

Doggie Heaven (Woof!)

2008
×
Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

1967
×
★★★
Edit this entry  
18
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★½
Edit this entry  
18
The Blackwell Ghost 5

The Blackwell Ghost 5

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★½
Edit this entry  
16
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★
Edit this entry  
15
Limelight

Limelight

1952
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Rohl Farms Haunting

The Rohl Farms Haunting

2013
×
★½
Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Aloma & Mila

Aloma & Mila

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taxidermize Me

Taxidermize Me

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Last Chapter

The Last Chapter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
★½
Edit this entry  
11
The Hidden Child

The Hidden Child

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Ennio: The Maestro

Ennio: The Maestro

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Unliveable

Unliveable

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
God Has AIDS

God Has AIDS

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beatrix

Beatrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Another World

Another World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anatomy of Time

Anatomy of Time

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
North by Current

North by Current

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Accusation

The Accusation

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
On the Job: The Missing 8

On the Job: The Missing 8

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Preghiera della sera (Diario di una passeggiata)

Preghiera della sera (Diario di una passeggiata)

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Night

The Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inu-Oh

Inu-Oh

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
America Latina

America Latina

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Giulia

Giulia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Journey into the Twilight

Journey into the Twilight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Building

White Building

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time in Calcutta

Once Upon a Time in Calcutta

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Captain Volkonogov Escaped

Captain Volkonogov Escaped

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coriandoli

Coriandoli

2021
×
Edit this entry