Sort by

TheOperator has logged 909 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Ben: Undead

Bad Ben: Undead

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Return to Dust

Return to Dust

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Dry Ground Burning

Dry Ground Burning

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Il grande giorno

Il grande giorno

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Russia 1985-1999: TraumaZone

Russia 1985-1999: TraumaZone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Fall

Fall

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★½
Edit this entry  
28
The Passengers of the Night

The Passengers of the Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss Me

Kiss Me

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Potemkinists

The Potemkinists

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Safe Word

Safe Word

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The United States of America

The United States of America

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Natural History of Destruction

The Natural History of Destruction

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The United States of America

The United States of America

1975
×
★★★
Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo A.I.

Vertigo A.I.

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Something You Said Last Night

Something You Said Last Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Ghosts of Hiroshima

Ghosts of Hiroshima

2022
×
Edit this entry  
16
Gabi, Between Ages 8 and 13

Gabi, Between Ages 8 and 13

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Jezabel

Jezabel

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Uýra: The Rising Forest

Uýra: The Rising Forest

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Into the Black Abyss: Deathstream

Into the Black Abyss: Deathstream

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
EO

EO

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Close

Close

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Samira's Dream

Samira's Dream

2020
×
Edit this entry  
14
Faire le Bois

Faire le Bois

×
Edit this entry  
14
Ama Osa

Ama Osa

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brother and Sister

Brother and Sister

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Third Testament

A Third Testament

2022
×
Edit this entry  
13
Sparta

Sparta

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Connect

Connect

2022
×
★½
Edit this entry  
13
Exterior Night

Exterior Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry