Theo has logged 20 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Days: Making Blade Runner

Dangerous Days: Making Blade Runner

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
See No Evil, Hear No Evil

See No Evil, Hear No Evil

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry