Theo has logged 18 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Pregnant Woman

Diary of a Pregnant Woman

1958
×
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry