Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sonicsgate: Requiem for a Team

Sonicsgate: Requiem for a Team

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jack

Jack

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Final Quarter

The Final Quarter

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Scandal

Anatomy of a Scandal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Legend of the Sea Devils

Doctor Who: Legend of the Sea Devils

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry