• Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★½

  • The Nun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Ravenous

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Little Evil

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Rough Night

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★