Joey Lubanski has logged 66 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry