• Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Point Break

    ★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • American Sniper

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½